Puitaiad on enamlevinud aiatüübiks esiaedade ehitamisel. Hea väljanägemisega ning privaatsuse pakkujana sobib puitaed suurepäraselt nii esiaiaks kui ka kruntide vahele. Sageli kasutatakse puitu ainult esiaias ja ülejäänud aia küljed ehitatakse võrgust.

Millistesse kohtadesse puitaiad sobivad?

Puitaiad sobivad hästi müra takistamiseks tiheda liiklusega tänava või suure magistraali ääres. Samuti sobivad puitaiad suurepäraselt nii esiaiaks kui ka kruntide vaheliseks aiaks. Siinkohal tuleb siiski arvestada sellega, et heaks tooniks on naabruses olevad piirdeaedade välimuse ja kõrgusega arvestamine.

Puitaiad jagunevad välimuselt ja tüübilt kaheks – vertikaallippaiaks jahorisontaallaudaiaks. Aiapostid on võimalik lippide taha peitu jätta või jätta postid lippidega samale joonele. Lipid võib valida pealt kaarega, sirged, nurga all lõigatuna jne.

Puitu saab ilmastiku eest kaitsta värvi või mõne muu kaitsevahendiga. Viimasel ajal kasutatakse palju süvaimmutatud puitu, mis on oma värvuselt rohekas või pruun. Sellise puidu kasutamise eelduseks on, et puit kaetakse ühe-kahe aasta pärast värvi või muu kaitsevahendiga, sest süvaimmutus ei ole vastupidav UV kiirtele.

Postideks kasutatakse tavaliselt metallist nelikantposte või kiviposte. Metallpostid kaetakse kuumtsingi või tsinkkrundi ja pulbervärviga vastavalt tellija soovitud toonile. Kivipostid teevad aia massiivsemaks ja suursugusemaks. Kivihoone korral võib aia poste laduda samasugustest kividest, mida on kasutatud ka hoone ehitamisel. Valides kuivsegupostid on võimalik need üle värvida soklivärviga.

Puitaiad

Puitaedade hooldamine

Erinevalt metallaiast vajab puitaed üsna regulaarset hooldust. Sinu jaoks tähendab see seda, et vähemalt iga 6-7 aasta järel tuleks aed värvida ja aialippide otsad korralikult töödelda. Aialippide otsade hooldus on eriti tähtis just seetõttu, et peamiselt sealtkaudu tuleb tavaliselt niiskus sisse.

Puitaedade paigaldus üle terve Eesti

Puitaedade paigaldust pakume kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kaheaastase garantii!

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076. Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: