Metallaiad on rahva keeles tuntud varbaedade nime all. Metallaedade all mõeldakse mõnikord veel ka veel ka võrkaedasid ja paneelaedasid.

Kuivõrd metallaiad on valmistatud korralikust materjalist, nad on kokku keevitatud, kuumtsingitud ja üle värvitud, siis on tegu on väga ilmastikukindla ja vastupidava aiaga.

Kuhu metallaiad sobivad?

Sisuliselt ei ole piiranguid sellele, kuhu metallaedasid paigaldada võiks. Metallaiad sobivad kenasti nii eramajadele, suurematele ja väiksematele parklatele või muudele aladele, mis piirdeaeda vajavad.

Metallaia eelis tavalise puitaia ees on veel ka see, et ta on oluliselt esinduslikum, mistõttu on ta ka kallim kui mõned teised aedade lahendused. Tavalisest metallaiast omakorda kallim on veel ka sepistatud metallaed, mis samas võimaldab oma aiale veelgi omapärasema ja  stiilsema välimuse anda.

Metallaiad

Metallaedade valmistamine

Tavapärasel juhul valmistatakse metallaiad korralikust täismaterjalist (15x15mm, 16x16mm, 18x18mm jne) või vastupidavast nelikanttorust (nt 20x20mm või 40x40mm). Aia peal kasutatakse horisontaalset latti või toru.

Selleks, et konstruktsioon oleks vastupidavam ja ilmastikukindlam, metallaiad kuumtsingitakse ja soovi korral ka värvitakse. See tagab, et aed on roostekindel ja näeb välja hea ka aastate pärast.

Meie käest on tööd võimalik tellida täiskomplektina. See tähendab seda, et lisaks metallaia paigaldamisele teeme valmis ka täisvundamendi ja kuivbetoonist soklid. Sealt edasi saame teie jaoks valmistada postid (nt laotud kivipostid või metallist aiapostid).

Viimistluse juures soovitame arvestada sellega, milline on teie enda objekti eripärad. Seetõttu saab aedade värvimisel õige tooni end jaoks valida meie RAL kataloogist.

Metallaedade lisad

Metallaiad võimaldavad endaga ühildada ka stiilseid ja samas stiilis valmistatud erinevaid väravaid:

  • metallist liugväravad
  • metallist jalgväravad
  • metallist tiibväravad

Seda kõike annab omakorda kombineerida väravaautomaatikaga, mis lisab aiale veel ka funktsionaalset kasutusmugavust.

Kui vastupidavad on metallaiad?

Kuivõrd metallaiad on väga vastupidavad ja ilmastikukindlad, siis neid on raske lõhkuda. Korralik metalli töötlus ja hästi paigaldatud aed garanteerib ka selle, et silmailu jagub pikaks ajaks. Korraliku hoolduse juures on tavapärane see, et aed peab vastu aastakümneid.

Metallaedade paigaldus üle terve Eesti

Metallaaedade paigaldust pakume kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kaheaastase garantii!

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076.

Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: