Paneelaed, täpsemalt keevispaneelaed või kergpaneelaed on aia tüüp, mida kasutatakse tihti suurte alade piiritlemiseks – koolid, staadionid, tootmis- ja laohooned.

Miks valida paneelaed?

Oma korrektse välimuse ja õhulisuse tõttu sobib paneelaed väga hästi ka eramu piirdeaiaks või krunte eraldama, nii linnakeskkonnas kui ka maal. Sellest ehitatakse ka näiteks koeraaedikuid, kuna on võrkaiast vastupidavam.

Paneelaed on aia tüüp, mis koosneb risti kokku keevitatud traatidest. Traadid on sealjuures jämedamad kui võrkaia omad – 4-8 mm. See on ka üheks põhjuseks, miks aed on võrkaiast oluliselt tugevam. Turvalisust lisab aiale selle ehitus nii, et vertikaalsed traadid on ülemistest otstest lahti, muutes üle ronimise raskemaks.

Paneelid on 2506 mm. pikkusega ja saadaval erinevate kõrgustega, vastavalt sellele, kui kõrget aeda soovite (mõõtudega saad täpsemalt tutvuda siin).

Paneelaed

Kas paneelaed on kallis?

Hinnalt on paneelaed puitaiast soodsam. Hea ilmastikukindluse ja pikaealisuse annab sellele kuumtsinkimine. Aed nõuab pärast paigaldamist minimaalselt hooldust, mis on selle aiatüübi suureks plussiks.

Paneelaia paigaldus on lihtne ja kiire kuid postide vahed peavad olema väga täpselt paigaldatud. Aia paigaldamiseks kasutame kuumtsingitud või tsink+rohelise PVC`ga kaetud nelikantposte. Betoneerime need, nagu kõigi teistegi aiatüüpide postid. Vigastuste korral saab paneele ühekaupa välja vahetada.

Kui puudub vajadus ülearuste silmapaaride eest varju leida, kui on kauneid avaraid vaateid, siis sobib aiatüüp imehästi. See on läbipaistvam ja ei tekita seinalaadset piiri enda ega naabervalduse vahele. Ometi pakub turvalisust. Roheline värv (RAL 6005) aitab aial looduskeskkonda sulanduda.

Võrkpaneele ja poste on võimalik saada ka teistes värvides. Standardvärvid on lisaks rohelisele must, tumehall, pruun, punane ja sinine. Aga eritellimusel on võimalik saada kõiki värve RAL kataloogi järgi.

Alternatiiv paneelaiale on võrkaed. Võrkaia kohta võid lugeda siit .

Paneelaedade ehitus üle terve Eesti

Paneelaedade ehitust pakume kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kolmeaastase garantii!

Kui aedade ehitus tundub kallis, siis pöördu meie poole, sest saame sulle pakkuda kvaliteetseid piirdeaedu mõistliku hinnaga.

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076.

Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: