Paneelaiad, täpsemalt keevispaneelaiad või kergpaneelaiad on aia tüüp, mida kasutatakse tihti keskmisest suuremate alade piiritlemiseks. Taolisteks hooneteks on koolid, staadionid, tootmis- ja laohooned.

Rohelisi PVC-ga kaetud paneeaedu kasutatakse peamiselt eramute, staadionite ja koeraaedikute piiramiseks, tsingitud kergpaneelaedu koolide, tootmis- ja laopindade piireteks. Paneelaiad on võrkaedadest tugevamad kuna traat on oluliselt jämedam (tavaliselt 4-5mm, eriotstarbelistel paneelidel 8mm) ja jäikuse tagamiseks on paneelidest välja pressitud väljaulatuvad osad. Selliseid paneele nimetatakse 3D paneelideks.

Paneelid on pikkusega 2,5m. Paneelid kinnitatakse postidele kinnitusklambritega.

Postideks kasutatakse üldjuhul kuumtsingitud või rohelisi PVC-ga kaetud nelikantposte.

Kergpaneelide kõrgused on: 1,03m, 1,23m, 1,43m, 1,53m, 1,73m, 1,93m, 2,03m, 2,33m, 2,43m.

Paneelaiad

Kas paneelaiad on kallid?

Hinnalt on paneelaiad puitaiast soodsamad. Hea ilmastikukindluse ja pikaealisuse annab sellele kuumtsinkimine. Aed nõuab pärast paigaldamist minimaalselt hooldust, mis on selle aiatüübi suureks plussiks.

Paneelaia paigaldus on lihtne ja kiire kuid postide vahed peavad olema väga täpselt paigaldatud. Aia paigaldamiseks kasutame kuumtsingitud või tsink+rohelise PVC`ga kaetud nelikantposte. Betoneerime need, nagu kõigi teistegi aiatüüpide postid. Vigastuste korral saab paneele ühekaupa välja vahetada.

Kui puudub vajadus ülearuste silmapaaride eest varju leida, kui on kauneid avaraid vaateid, siis sobib aiatüüp imehästi. See on läbipaistvam ja ei tekita seinalaadset piiri enda ega naabervalduse vahele. Ometi pakub turvalisust. Roheline värv (RAL 6005) aitab aial looduskeskkonda sulanduda.

Võrkpaneele ja poste on võimalik saada ka teistes värvides. Standardvärvid on lisaks rohelisele must, tumehall, pruun, punane ja sinine. Aga eritellimusel on võimalik saada kõiki värve RAL kataloogi järgi.

Alternatiiv paneelaiale on võrkaed. Võrkaia kohta võid lugeda siit .

Paneelaedade ehitus kõikjal Eestis

Paneelaedade ehitust pakume kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kaheaastase garantii!

Kui aedade ehitus tundub kallis, siis pöördu meie poole, sest saame sulle pakkuda kvaliteetseid piirdeaedu mõistlikku hinnaga.

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076.

Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: